Mellanlager
Underställ och strumpor
Stora storlekar
Väskor och ryggsäckar
Mellanlager
Underställ och strumpor
Stora storlekar
Väskor och ryggsäckar
Mellanlager
Underställ och strumpor
Värmeprodukter
Väskor och ryggsäckar
Underställ och strumpor
Stora storlekar
Regnkläder
Jakt och överlevnad
Solglasögon
Alpinskidor
Skidstavar
Skidhjälmar
Säkerhetsutrustning
Längdskidåkning / skitouring
Skidvalla och vallatillbehör
Populärt
Ryggsäckar
Väskor och ryggsäckar till skidturen
S-Z
8848 Altitude Manda är en jacka tillverkad i ett lätt ripstop-material med en lätt glansig yta. Jackan har en mjuk fyllning som ger en dunliknande känsla och värme. Den kan användas både för skidåkning och under kalla vinterdagar när det finns behov av isolering och skydd mot vädret.
Jackan är utrustad med snölås, ventilationsmöjligheter och en tvåvägs dragkedja framtill. Materialet har en vattentäthet på 10 000 mm och en andningsförmåga på 8 000 g/m2/24h. Dragkedjor från YKK® är vattentäta, och jackan är både lätt och vattenavvisande.
Specifikationer och funktioner
Vattentäthet: 10 000 mm
Andningsförmåga: 8 000 g/m2/24h
YKK® vattentäta dragkedjor

Vi vill vara svenskarnas favoritskidbutik. Därför erbjuder vi dig prisgaranti på HELA sortimentet.
Om du har hittat en vara billigare någon annanstans ska du kontakta vår kundservice.
Du kan också lägga en order på varan, där du skriver en kommentar: "Prisgaranti + länk till den andra butiken", så ser vi till att du får varan till det korrekta priset och vi drar endast pengar för detta belopp. OBS! Swish drar pengarna vid betalning, men då betalar vi tillbaka mellanskillnaden omgående via Swish.
Villkor:
- Det pris som matchas är totalpriset inkl. frakt, moms. och eventuella tullavgifter.
- Artikeln måste finnas i lager i samma färg och storlek i den andra butiken.
Våra kunder älskar oss
Mer än 500.000 kunder sedan 2003.


