Mellanlager
Underställ och strumpor
Stora storlekar
Väskor och ryggsäckar
Mellanlager
Underställ och strumpor
Stora storlekar
Väskor och ryggsäckar
Mellanlager
Underställ och strumpor
Värmeprodukter
Väskor och ryggsäckar
Softshelljackor
Dunjackor
Solglasögon
Alpinskidor
Skidstavar
Skidhjälmar
Säkerhetsutrustning
Längdskidåkning / skitouring
Skidvalla och vallatillbehör
Populärt
Ryggsäckar
Väskor och ryggsäckar till skidturen
Mest populära
Jacks-regnbyxorna har ett vattenpelartryck på 15.000 mm, vilket ger ett effektivt skydd mot regn. Byxorna har också god andningsförmåga, vilket gör att fukt och värme lätt transporteras bort.
Byxorna är tillverkade av återvunnet 2,5-lagersmaterial, vilket gör dem lätta, slitstarka och mer hållbara. Materialet kombinerar hög funktionalitet med ett miljövänligt förhållningssätt, vilket gör byxorna till ett pålitligt val i växlande väderförhållanden.
Byxorna har två lättåtkomliga sidofickor som ger möjlighet till praktisk förvaring av mindre föremål. Längst ner på benen är byxorna försedda med blixtlås för enkel på- och avtagning, även över större skor eller stövlar.
Specifikationer och egenskaper:
Vattenpelartryck: 15.000 mm
Andningsförmåga: 15.000
Återvunnet 2.5-lagersmaterial
Två sidofickor
Blixtlås nederst på benen
Material:
100 % polyester (30 % återvunnet)
Vi vill vara svenskarnas favoritskidbutik. Därför erbjuder vi dig prisgaranti på HELA sortimentet.
Om du har hittat en vara billigare någon annanstans ska du kontakta vår kundservice.
Du kan också lägga en order på varan, där du skriver en kommentar: "Prisgaranti + länk till den andra butiken", så ser vi till att du får varan till det korrekta priset och vi drar endast pengar för detta belopp. OBS! Swish drar pengarna vid betalning, men då betalar vi tillbaka mellanskillnaden omgående via Swish.
Villkor:
- Det pris som matchas är totalpriset inkl. frakt, moms. och eventuella tullavgifter.
- Artikeln måste finnas i lager i samma färg och storlek i den andra butiken.
Våra kunder älskar oss
Mer än 500.000 kunder sedan 2003.